Біль справді може бути і не проблемою. Такі симптоми виникають і через слабкість у стегнах, ступнях або через занадто швидке збільшення обсягу тренувань (пробігу), що часто може статись, якщо ви приєднаєтесь до місцевої бігової групи і зіткнетеся з тиском однолітків, друзів, що біжать, і стрибнете в речі, від яких ваше тіло намагається «ухилитись».
Перший час може знадобитись спокій, але це все ж таки краще, ніж коли вас знімають із доріжки під час забігу через жахливу або болісну травму. Загалом лікування не потребує якихось складнощів: якщо турбує набряк і біль, коліно можна охолоджувати, також використовуйте еластичний бинт, підтримуючи суглоб, а коли сидите чи лежите — підіймайте ногу, наприклад, на подушку.
Далі для боротьби з коліном бігуна радять використовувати ексцентричне силове тренування або фазу опускання руху, які є кращими втручаннями з цим типом болю. Візьмемо, наприклад, присідання. Фаза опускання, коли ваша сідниця спрямована до підлоги, це ексцентрична частина. Вони мають певні переваги для сухожиль і роблять їх міцнішими. Відсутність здатності сприймати навантаження часто є причиною болю, і ексцентричні тренування також допомагають у цьому. Як тільки зможете випрямити ногу без болю та дискомфорту — можна повертатись до тренувань.